środa, 25 maja 2016

Projekotwanie sztachety z PCV na plot i bramę ogrodzeniowa nie zada pozwolenia na budowę oraz zawiadamiania tego faktu do starostwa powiatowego poza wyjątkowymi przypadkami.

Konstrukcja sztachetki plastikowe na plot i furtkę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na to ani komunikowania tego faktu gminie z wyjątkiem szczególnych przypadków.

Ogrodzenie z PCV na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek nie przekraczające wysokości 2,2 m stawiane pomiędzy dwoma przylegającymi działkami nie wymagają żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów niedaleko dróg prywatnych oraz wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ploty plastykowe na plot i bramkę sztachetowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia winno określać formę ogrodzenia, metodę zrealizowania jego montażu a także zaplanowany czas startu budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia wypada doczepić deklaracje o prawie do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych i jeżeli jest to potrzebne przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Nieraz do stawiania ploty z PCV na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Budowę ogrodzenia można zacząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, kiedy projektowane ogrodzenie Winylowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa jest nieadekwatne z określeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W przypadku kiedy proponowane ogrodzenia PVC na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowaprawdopodobnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. przez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie przystąpienia do robót przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w wypadku ochoty zbudowania ogrodzenia nieodzowne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz